Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 29. listopadu 2023 Zina

Kudy z toho ven? .... aneb trápení začínajícího novináře

28. 02. 2018 12:00:01
Na začátku letošního roku se mi splnil jeden sen. Coby zapálený fanoušek jednoho nejmenovaného fotbalového klubu jsem dostal možnost aktivně se podílet na provozu jeho fanouškovského webu.

Vedle spousty povinností to mimo jiné znamená i privilegium strávit zápas coby oficiálně akreditovaný novinář v opravdovém press centru.

Jak fotbaloví fanoušci vědí, jarní část soutěže právě začala. Dorazil jsem tedy na první domácí zápas s notebookem v batůžku. Před stadionem se mě ujal kolega a provedl mě nenápadným vstupem s nápisem „Tisk“. Vyjeli jsme výtahem do třetího podlaží a usedli k připravenému stolečku. Venku bylo deset pod nulou, my ve vyhřáté místnosti měli k dispozici nejenom wifinu, ale i kafíčko, chlebíčky, langusty, kaviár, prostě dokonalost sama.

Připravili jsme si začátek článku, sestavu a tak... a šli se koukat.

Po zápase jsme zase už v teple u kávičky psali referát. Najednou se kamarád podíval na hodinky: „Hele, mě za pět minut jede autobus, ty už to tu zvládneš, ne? Dopiš to, jak uznáš za vhodné, dej si něco dobrýho, žádný spěch, zůstat tu můžeš, jak dlouho chceš.“

„Jasně!“ měl jsem sebevědomí až na půdu, možná ještě výš. Kolega mi zamával a já jen zběžně zaregistroval, že odešel úplně jinými dveřmi, než jsme sem přišli, leč nevěnoval jsem tomu pozornost.

Doplnil jsem do článku všechny detaily: střídání, žluté karty, góly, dopsal krátký zběžný referát a zaklapl noťas. Vyrazil jsem ven stejným způsobem, jako jsme tam přišli. Sjel výtahem do přízemí .... a tam narazil na zamčené dveře...

V mysli mi rychle vytanulo, že kolega přece odcházel úplně jinudy. Nu což! Vyjel jsem zase zpátky a pro jistotu se u jednoho z ještě píšících reportérů ujistil, kterým směrem je východ. Otevřel jsem ty správné dveře a přede mnou se objevila chodba, na jejímž konci stál hodně výhružně vypadající bodyguard ... a hned vlevo od dveří i výtah, který jsem si hrdě přivolal. Přece se nebudu trmácet po schodech, ne?

Uvnitř jsem zmáčkl „nulu“... nic, ovládání nereagovalo. Tak jsem zkusil jedničku... „No tak co? Jedno patro seběhnu“, říkal jsem si, když se výtah rozjel.

Pak se v prvním patře otevřely dveře a mě bylo jasné, že tudy se ven asi nedostanu, protože jsem byl v kuchyni. Zatímco kuchtíci s noži v rukou, připravující zákusky na blížící se tiskovku, na mě vyplašeně koukali, já se pokoušel vypadat jako „inventář výtahu“, případně „deštník, který tam někdo zapomněl“...

Zmocnil se mě pocit, že v téhle stavbě nenávratně zabloudím a mé ostatky objeví až další generace při rekonstrukci. Tedy v lepším případě. V horším si mě podá ochranka a mou mrtvolu zlikviduje v drtiči na odpadky. Každopádně tak, nebo tak, byla přede mnou maximálně ta perspektiva, že se budu útrobami stadionu prohánět jako legendární bílá paní Rožmberským zámkem.

Vyjel jsem tedy zpátky do třetího patra. S pocitem, že bych chtěl být "menší a ještě menší", minul bouchače na konci chodby a vlevo od něj objevil schodiště, kterým proudil dav lidí, tak jsem se jím s ulehčením nechal unášet.

Nakonec to tedy se mnou dopadlo dobře. Třeba se ještě ukáže, že pro tu novinařinu mám vyloženě buňky. Vždyť který novinář se během své první reportáže dokáže „dostat až do kuchyně“?

Autor: Karel Janďourek | středa 28.2.2018 12:00 | karma článku: 11.87 | přečteno: 322x

Další články blogera

Karel Janďourek

Povinná školní četba, aneb pan Kaplan by zaplakal!

Dcera dostala jako povinnou školní četbu knížku „Pan Kaplan má třídu stále rád“. Upřímně jsem zajásal, trošku jsem i si zazáviděl.

11.1.2022 v 12:05 | Karma článku: 29.64 | Přečteno: 1284 | Diskuse

Karel Janďourek

Můj boj po Covidu. Buďte opatrní, porazit jej nemusí stačit.

Nedávno jsem se rozepsal, jak jsem bojoval s Covidem. Nebylo to veselé čtení, ale na konci byl happy end. Byl jsem přesvědčen, že jsem vyhrál. Jak asi tušíte, byl to obrovský omyl.

11.3.2021 v 11:02 | Karma článku: 46.15 | Přečteno: 12118 | Diskuse

Další články z rubriky Sport

Aneta Kohlmannová

Sparta se chystá na klíčový víkend, boj o první místa vyvrcholí navíc na domácí půdě

Adventní čas znamená pro většinu z nás především období příprav na vánoční svátky, ale ne pro pražskou Spartu, která nám v tento víkend přinese hned tři napínavé stolní tenisové bitvy na domácí půdě UNYP ARENY na Podvinném mlýně.

28.11.2023 v 11:00 | Karma článku: 2.74 | Přečteno: 85 | Diskuse

Horst Anton Haslbauer

Skromný ranař

V roce 1966 do NSR z Československa legálně vysídlel Anton Gruber s rodinou. Boxoval za tehdy prvoligový Baník Sokolov v polotěžké váze. Byl v republice špičkou, někteří soupeři dokonce odmítli se proti němu v ringu postavit.

24.11.2023 v 23:15 | Karma článku: 19.15 | Přečteno: 301 | Diskuse

Milan Macho

Odcházení úspěšného trenéra

Fotbalový nároďák si proklestil cestu na Euro 2024, ale ten, který na tom má největší podíl, odchází. Trpce, pod tlakem okolností, ale více méně dobrovolně.

21.11.2023 v 16:44 | Karma článku: 35.03 | Přečteno: 3932 | Diskuse

Jan Lunga

I ve fotbale mohou nastat kuriózní situace

Právě jsem dočetl na internetu článek o tom, že pokud chtějí mít Irové ještě šanci postoupit na ME do Německa, musí prohrát poslední utkání s Nizozemskem. To není žádný problém, ale jak se k tomu postaví UEFA, to nevím.

18.10.2023 v 13:49 | Karma článku: 6.20 | Přečteno: 271 | Diskuse

Jan Kriso

Promarněná generace

Fotbalový svaz podržel ve funkci hlavního trenéra Jaroslava Šilhavého. Pokračuje tak v nešťastné tradici zmaru fotbalových generací.

17.10.2023 v 17:44 | Karma článku: 32.14 | Přečteno: 2206 | Diskuse
Počet článků 127 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1493
Člověk velice všímavý a ještě více upovídaný

Českého slavíka vyhrála Ewa Farna. Do Síně slávy vstoupil Václav Neckář

V pražském Foru Karlín se rozhodlo o letošních držitelích Českých slavíků. Mezi zpěvačkami vyhrála Ewa Farna, která si...

Jana Bendiga na Slavících posypali moukou a počastovali rasistickou nadávkou

Předávání hudebních cen Český slavík se neobešlo bez skandálu. Na červeném koberci to zpěvák Jan Bendig (29) schytal...

Jeho uhánění mě obtěžovalo. Byla jsem vdaná, říká manželka Tomáše Savky

Někdejší účastník první řady SuperStar a bývalá vynikající sólistka baletu plzeňského Národního divadla jsou manželi už...

Ulož.to končí se sdílením souborů. Kvůli evropské legislativě, vysvětluje

Internetové úložiště Ulož.to Disk od prosince nebude umožňovat stahování souborů, které si na něj uživatelé sami...

Nejsem nácek. Šlo o něco jiného, říká muž, který útočil na Bendiga

Zpěvák Jan Bendig (29) byl v sobotu před předáváním cen Český slavík posypán na červeném koberci moukou. Druhý den...